Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Staň sa čitateľom školy

KnihyUž roky mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s knihou. Kniha, najväčší priateľ človeka, od nepamäti patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých. Prečo si mesiac knihy pripomíname práve v marci? Marec - mesiac knihy bol prvýkrát v bývalom Československu vyhlásený v roku 1955 na počesť Mateja Hrebendu a ako snaha o udržanie a podporenie trvalého záujmu o knihy.

My sa tiež snažíme podporovať záujem našich žiakov o knihy, no z roka na rok je to ťažšie a ťažšie. Vždy v marci realizujeme pre žiakov aktivitu, ktorou by sme chceli tento záujem udržiavať. V spolupráci s Knižnicou Antona Bernoláka v Nových Zámkoch sa zúčastňujeme na exkurziách či besedách so známymi i menej známymi autormi, minulý rok sme navštívili Historickú knižnicu v Oponiciach a tento rok sme sa rozhodli podporiť záujem o čítanie súťažou.

Školská knižnica v spolupráci s koordinátorom čitateľskej gramotnosti vyhlásila súťaž: Staň sa čitateľom školy.

Súťaž je lákavá hlavne pre tých, ktorí radi čítajú, ktorí nevymenili ešte knihu za facebook a ktorí vedia oceniť nezameniteľnú vôňu knihy.

Na nástenke v škole je ponuka literárnych diel, z ktorých si čitatelia vyberú 3 diela, ktoré musia prečítať do konca mája. Formou čitateľského denníka svoje interpretácie odovzdajú v kabinete SJL a po ústnom referáte budú najlepšie práce ocenené krásnou knihou.

Samozrejme, plagiáty nie sú prípustné.

Veríme, že súťaž osloví čo najviac žiakov a že dokážeme, že nás súčasná pretechnizovaná doba úplne nepohltila.

Tešíme sa na Vaše príspevky.

PaedDr. Monika Bednárová
koordinátor čitateľskej gramotnosti