Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Župná kalokagatia – Mladý záchranár 2018

KalokagatiaDňa 14. 06. 2018 sa v priestoroch areálu Strednej odbornej školy stavebnej na Nitrianskej ceste 61, v Nových Zámkoch konalo obvodné kolo súťaže ŽUPNÁ KALOKAGATIA – MLADÝ ZÁCHRANÁR 2018. Súťaž organizoval Nitriansky samosprávny kraj v spolupráci s odbornou školou stavebnou.

Súťaže sa zúčastnilo celkovo štrnásť družstiev a jedným z nich bolo družstvo žiakov našej školy so štartovným číslom 1.

Naši žiaci zvládli súťažné úlohy vynikajúco, v priebehu celej súťaže sme si držali od súperov vysoký bodový a časový odstup, ale tesne pred koncom súťaže nás o niekoľko bodov a o lepší - pár minútový čas predbehlo družstvo gymnázia z Topoľčian. Takže sme sa umiestnili na peknom 2. mieste a získali sme postup na krajské kolo súťaže, ktoré sa bude konať v septembri na Duchonke.

SúťažiaciNašu školu na súťaži reprezentovali nasledovní žiaci: Kristína Kosíková II. ZAB (kapitánka družstva), Kristína Ondrušková III. ZAA, Michaela Hrabovská III. ZAA, Filip Duša II. MAS, Rafael Révay I. ZAA a ako náhradníčku sme so sebou mali Moniku Vargovú z III. ZAA.

Za seba musím žiakov pochváliť, na súťaž boli veľmi dobre pripravení. Touto cestou by som sa chcel poďakovať pánovi profesorovi Ing. Milanovi Eliášovi za pomoc v príprave žiakov v súťažných disciplínach.

Pevne dúfam, že podobný pekný výsledok sa nám podarí zopakovať aj na krajskom kole.

PhDr. Mgr. Michal Vavro, PhD.