Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Výmenná stáž na SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod

StážistiV dňoch 11. - 15. júna 2018 sa šesť žiačok z III. ZAA a z III. ZAB triedy zúčastnilo na výmennej stáži v našej partnerskej škole v Havlíčkovom Brode v Českej republike.

Výmenná stáž prebieha medzi partnerskými školami už niekoľko rokov a uskutočňuje sa počas Súvislej odbornej praxe.

Žiačky pracovali v nemocnici v Havlíčkovom Brode spolu so svojimi českými spolužiakmi a spolužiačkami na neurologickom a internom oddelení tamojšej nemocnice. Na praxi sme pracovali v priebehu doobeda, už od 5,45 hod. a poobede nám naši hostitelia pripravili rozmanitý program. V deň príchodu sme boli pozdraviť pani riaditeľku Mgr. Naděždu Vrbatovú, PhD. a školou nás previedla vedúca praktického vyučovania Mgr. Renáta Svatošová. Spoznali sme mesto, páčilo sa nám hlavne námestie a tiež výhľad z veže na námestie a celé mesto. Boli sme si zahrať bowling, navštívili sme krajské mesto Jihlavu a miestnu ZOO. Domov sme si priniesli veľmi pozitívne pocity, získali sme nových priateľov a nové vedomosti a skúsenosti.

FOTO

Mgr. Mária Sebestyénová