Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Národná súťaž HIV/AIDS prevencie

Dňa 30. 11. 2018 sa v Bratislave uskutočnila národná súťaž HIV/AIDS prevencie, na ktorej sa sme sa zúčastnili aj my. Náš tím tvorili žiačky II. ZAA triedy, a to: Sabína Žiláková (koordinátorka projektu HIV/AIDS), Patrícia Richterová a Hana Juríková. Na tento deň sme sa svedomito pripravovali, hoci sme na prípravu mali málo času.

Súťaž sa konala v Kultúrnom centre Dunaj. Naše vedomosti o tomto zákernom ochorení sme si zmerali hneď v prvej úlohe. S každou jednou sme sa potrápili, ale myslíme, že sme to zvládli.

Súťaž pozostávala z piatich úloh. Štyri úlohy boli testovou formou a jedna bola praktická. Museli sme vymodelovať samotný HIV vírus z plastelíny. Snažili sme podať najlepší výkon a pracovať ako zohratý tím. Po skončení poslednej disciplíny nasledovalo vyhodnotenie. Z 18 tímov sme sa umiestnili na peknom 7. mieste.

Veľká vďaka patrí pani profesorke Mgr. Márií Sebestyénovej za pomoc, podporu a odovzdanie odborných vedomostí. Taktiež ďakujeme aj našej predsedníčke Červeného kríža Kristíne Kosikovej a tiež Erike Vojtelovej za poskytovanie skúseností, ktoré budeme šíriť s radosťou ďalej.

ozio_gallery_nano

Hana Juríková II. ZAA