Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Exkurzia v rakúskom Grazi

Dňa 6. decembra 2018 sa 43 žiakov našej školy zúčastnilo poznávaco-jazykovej exkurzie v rakúskom Grazi.

Navštívili sme historické ulice a námestia mesta, ktoré sú pre svoju jedinečnosť zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. K najznámejším renesančným pamiatkam, ktoré sme si pozreli, patrí Zemský dom (Landhaus), ďalej Zbrojnica (Landeszeughaus) z roku 1645 a ľudový orloj Glockenspiel z roku 1905. Navštívili sme aj unikátny ľadový Betlehem z 50 ton ľadu s postavami v životnej veľkosti.

Nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých bola návšteva Zámockého vrchu Schlossberg s Hodinovou vežou a pevnosťou z 9. storočia, odkiaľ sa nám ponúkol prekrásny výhľad na okolie Grazu.

Popoludní sme sa prešli najstaršími adventnými remeselníckymi trhmi vo Františkánskej štvrti a na Färberplatz sme si pozreli stánky s typickými výrobkami pre mesto a okolie.

Návšteva druhého najväčšieho rakúskeho mesta, ktoré je pre svoju jedinečnú atmosféru považované za najkrajšie adventné mesto Rakúska, zanechalo v nás nezabudnuteľné dojmy.

PaedDr. Alena Sádovská