Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy v maďarskom jazyku

Dňa 4. 2. 2019 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy v maďarskom jazyku. Účastníkmi súťaže v kategórii poézia boli Edina Bolla (IV. ZAB) a Réka Medza (IV. ZAB). V kategórii próza súťažili Viktória Berta (III. ZAB), Jázmin Matyó (II. ZAB), Brigitta Simigh (II. ZAB). Porota, ktorú tvorili pán zástupca Dávid Szabó, pani profesorka Katarína Lukácsová a pani asistentka Ildikó Trencsik sa rozhodla, že do okresného kola postupujú Réka Medza a Jázmin Matyó.

Na okresnom kole 11. 3. 2019 sa Jázmin Matyó umiestnila v striebornom pásme v kategórii próza a Réka Medza v zlatom pásme v kategórii poézia. Réka bude reprezentovať našu školu na krajskom kole.

Všetkým súťažiacim blahoželáme! Prajeme im, aby ich láska k literatúre vydržala čo najdlhšie!

„A jó vers élőlény, akár az alma,
ha ránézek, csillogva visszanéz,
mást mond az éhesnek s a jóllakottnak,
és más a fán, a tálon és a szájban,
végső tartalma vagy formája nincs is,
csak él és éltet.”
Weöres Sándor

Hasonló hangulatokban lehetett részünk a Tompa Mihály Vers- és Prózamondó verseny iskolai fordulóján is, amelyre 2019. február 4-én került sor. A résztvevők vers kategóriában: Bolla Edina (IV. ZAB) és Medza Réka (IV. ZAB) voltak, próza kategóriában pedig Berta Viktória (III. ZAB), Matyó Jázmin (II. ZAB) és Simigh Brigitta (II. ZAB). Minden versenyző tudása legjavát nyújtva adta elő a választott verset, prózát. A zsűri tagjai, akik Szabó Dávid igazgatóhelyettes úr, Lukács Katalin tanárnő és Trencsík Ildikó, az iskola asszisztense voltak, Medza Rékát és Matyó Jázmint javasolták a járási fordulón való részvételre.

A járási fordulóra 2019. március 11-én került sor. Iskolánk tanulói kiválóan szerepeltek ezen a megmérettetésen is: Matyó Jázmin ezüstsávos lett próza kategóriában, Medza Réka pedig aranysávos minősítést szerzett vers kategóriában. Réka képviselheti iskolánkat az országos elődöntőn.

Minden versenyzőnek gratulálunk, és kívánjuk nekik, hogy az irodalom iránti szeretetük tartson ki egész életük folyamán!

PaedDr. Katarína Lukácsová