Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Deň finančnej gramotnosti s prvákmi

finančná gramotnosťDňa 13. marca 2019 sa na našej škole uskutočnili pre prvákov aktivity zamerané na finančnú gramotnosť. Tento krát bolo témou dňa „Hospodárenie rodiny“.

Najskôr sa prváci oboznámili s množstvom aktivít zameraných na finančnú gramotnosť, ktoré sa uskutočňujú na našej škole. Potom upriamili pozornosť našich študentov manažérky globálnej francúzskej finančnej spoločnosti AXA, a.s., ktoré vysvetlili základné princípy 2. a 3. dôchodkového piliera.

Žiačky II. ZAA triedy Katarína Vojtechová a Barbora Baloghová zaujali svojich spolužiakov prezentáciou ich stredoškolskej odbornej činnosti. V odbore Ekonomika a riadenie rozpracovali tému Hospodárenie rodiny, s ktorou budú našu školu reprezentovať v krajskom kole SOČ v Nitre dňa 27. marca 2019. A my im budeme, samozrejme, držať palce.

Prváci sa mali možnosť aj otestovať. Víťazi boli odmenení a srdečne im gratulujeme.

Záver patril prezentovaniu projektu, ktorý na našej škole beží už 8. rok. Ide o projekt s názvom „Náš spolužiak z ....“, v rámci ktorého máme adoptované od septembra 2016 deväťročné dievčatko Lemohang Rantho.

FOTO

Ing. Mariana Ferusová
koordinátorka finančnej gramotnosti