Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Hviezdoslavov Kubín – okresné kolo

Hviezdoslavov KubínHviezdoslavov Kubín patrí k najstarším súťažiam v umeleckom prednese, ktoré sa na Slovensku organizujú. V tomto školskom roku sa uskutočnil jubilejný 65. ročník.

Dňa 21. 3. 2019 sa v Regionálnom osvetovom stredisku v Nových Zámkoch konalo okresné kolo tejto prestížnej súťaže. Svoj talent a recitačné schopnosti predviedli súťažiaci z rôznych stredných škôl Novozámockého okresu. Našu „alma mater“ reprezentovala víťazka školského kola v prednese poézie - Krisztina Hegyi z III. MAS, ktorá zaujala publikum nielen výberom umeleckého textu (recitovala Prévertovu báseň Tá láska), ale predovšetkým precíteným a presvedčivým podaním. Bojovala statočne, s plným nasadením, čo ocenila aj odborná porota. Krisztinka obsadila krásne 3. miesto. Zo súťaže si okrem diplomu a peknej knihy odniesla nezabudnuteľné zážitky a odhodlanie venovať sa umeleckému prednesu aj naďalej.

Našej úspešnej recitátorke srdečne blahoželáme!

PhDr. Daniela Vogelová