Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

21. marec - Svetový deň Downovho syndrómu

Svetový deň Downovho syndrómuSvoje sympatie a podporu ľuďom s Downovým syndrómom sme vyjadrili aj na našej škole obutím ponožiek rôznych farieb a veľkostí. Chceli sme tak prispieť k zvýšeniu povedomia o tejto chorobe a tak podporiť myšlienku propagáciou Svetového dňa Downovho syndrómu.

Od roku 2006 si túto dôležitú myšlienku každoročne pripomína viac ako 65 krajín sveta vrátane Slovenska. Prečo práve 21. marec? Dátum vôbec nie je náhodný a má svoju jasnú symboliku. Downov syndróm je totiž ochorenie spôsobené zhlukom 3 chromozómov práve na 21. chromozómovom páre.

Preto prioritným cieľom svetového dňa je poukázať na to, že ľudia s Downovým syndrómom si zaslúžia nielen naše pochopenie, ale musia mať možnosť plne využívať rovnaké práva, príležitosti a voľby ako aj my ostatní.

Všetkým našim žiakom a zamestnancom školy, ktorí sa zapojili či už v škole, alebo na odbornej klinickej praxi patrí veľká vďaka.

PhDr. Alena Pukšová