Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Rozlúčka so štvrtákmi

Najvzácnejšie v živote nie sú veci, ale prežité chvíle. Niektoré pretrvajú akoby večnosť, iné sú len krátke okamihy, ale rovnako významné. Všetky jednotlivé kúsky dotvárajú skladačku nášho života. Medzi najkrajšie časti tohto diela patria určite aj okamihy na strednej škole. Tá pred pár rokmi otvorila svoje brány našim štvrtákom a dala im možnosť stať sa súčasťou formovania, ktoré robí z ustráchaných žiakov vyspelých študentov.

Dňa 10. 05. 2019 sme sa v Kine Mier v Nových Zámkoch s našimi štvrtákmi oficiálne rozlúčili. Rozlúčka prebiehala v slávnostnej atmosfére a po príhovore pani riaditeľky, po ocenení najaktívnejších žiakov sa prítomným prihovorili aj štvrtáci. Nechýbali príhovory a priania, ktoré venovali štvrtákom mladší žiaci. Po odovzdaní štafety mladším žiakom nasledovalo vyhlásenie nominovaných žiakov, z ktorých pani riaditeľka vyhlásila ABSOLÚTNEHO ABSOLVENTA šk. roka 2018/2019. Spomedzi 21 nominovaných sa po výberovom kole stala absolútnou víťazkou Kristína Ondrušková zo IV. ZAA triedy. Srdečne gratulujeme tak jej ako aj všetkým nominovaným i oceneným štvrtákom.

Celú rozlúčkovú slávnosť pevne držali vo svojich rukách moderátorky: Natália Orelová (II. MAS), Kristína Hegyi (III. MAS), Erika Vojtelová (III. MAS) a Zita Hinterschusterová (III. ZAB). Nemožno nespomenúť Martina Jedličku (II. MAS), ktorý to mal všetko pod kontrolou a technicky to dopĺňal a Nikolasa Marka (III. MAS), ktorý sa v ten deň stal osobným strážcom pani riaditeľky. Ďakujeme, boli ste úžasní!

Fantastický hudobný výkon Viktórie Váczi (I. B) nás presvedčil o tom, že sa lúčime so šampiónmi školy. Poslednýkrát sa s nami svojimi profesionálnymi speváckymi výkonmi rozlúčili aj Veronika Bednáriková a Jozef Zubaj (IV. ZAA), ktorých záverečná pieseň dojala asi každého. Budete nám chýbať!

Myslím si, že rozlúčka bola plná dojatia, spomienok, zamyslenia sa a možno uvedomenia si toho, že každý koniec je zároveň začiatkom niečoho nového. Štvrtákom sa pomaly končí jedna etapa ich študentského života, no zároveň sa otvárajú nové možnosti, nové príležitosti, nové skúsenosti. Veríme, že to, čo získali týmito štyrmi rokmi, vhodne využijú ďalej a že sa im bude dariť. Samozrejme, v prvom rade musia zvládnuť prvú skúšku dospelosti, ktorá ich v týchto dňoch čaká, a potom úspešne vkročiť do života dospelých.

Milí štvrtáci, milí maturanti, zo srdca Vám prajeme, aby ste úspešne túto skúšku zvládli, aby ste sa zodpovedne pripravili a svoje vedomosti aj využili, aby ste potom vykročili do života tou správnou nohou a aby ste boli na seba vždy právom hrdí.

Veľa šťastia!

PaedDr. Monika Bednárová