Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Umývanie rúk

Umývanie rúkSprávne umývanie rúk je veľmi dôležité. Ak sa to naučíme v útlom veku, bude to mať dlhodobý pozitívny vplyv na celý náš život. V tomto duchu navštívili naše žiačky Jessica Filková a Veronika Sárköziová v sprievode svojich učiteľov 24. apríla 2019 Základnú školu Gergelya Czuczora v Nových Zámkoch. Žiaci prvého stupňa nás privítali s veľkou radosťou a nadšene napodobňovali správny pohyb umývania rúk, ktorý im naše žiačky predviedli. Každá trieda dostala od nás zalaminovaný informačný leták, ktorý si môžu zavesiť nad umývadlo, aby nezabudli, ako si majú umývať ruky. Na záver deti dostali obrázok ruky, ktorý si mohli vyfarbiť.

A kézmosás fontosságát nem lehet elégszer hangsúlyozni! Ha kisgyermekkorban megtanuljuk a helyes és alapos kézmosás módját, az egész életünkre pozitív hatással lehet. Ebben a szellemben látogattak el iskolánk tanulói, Filko Jessica és Sárköziová Veronika tanáraik kíséretében 2019. április 24-én a Czuczor Gergely Alapiskolába. Az alsó tagozatos gyerekek nagy örömmel fogadták a bemutatót, és lelkesen gyakorolták a helyes kézmosás mozdulatait. Minden osztály kapott egy mosdó fölé helyezhető tájékoztató lapot, hogy a gyerekek a későbbiekben se felejtsék el a tanultakat. Búcsúzóul pedig egy kezet ábrázoló lapot kaptak az alapiskolások, amit kiszínezhettek. Köszönjük a lehetőséget!

ozio_gallery_nano

Mgr. Kornélia Kontár
PaedDr. Katarína Lukácsová