Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Naše žiačky na TEENFESTe

TEEN FESTDňa 14. 9. 2019 sa uskutočnil prvý mládežnícky festival, ktorý mal názov TeenFest. Toto multižánrové podujatie vzniklo prácou mládeže Nových Zámkov. Spojili sa žiaci z rôznych škôl nášho mesta a nechýbala ani naša Stredná zdravotnícka škola Nové Zámky. Dali sme hlavy dokopy a bez rozdielu školy sme sa snažili o niečo, čo Nové Zámky ešte nezažili. Nebolo to ľahké. Musím povedať, že najskôr ma ten nápad neohúril, ale postupom času mi to začalo dávať zmysel. Krásna myšlienka so správnymi ľuďmi. Hlavní organizátori mali čo robiť, ale myslím, že to zvládli a dali do toho všetko. My, ako zdravoťáci (Sabína Žiláková, Patrícia Richterová, Simona Hudoková, Ivona Zahoranová, Viktória Makovická, Martina Rusnáková, Hana Juríková) sme sa postarali o stanovisko, kde sme ukazovali ukážky prvej pomoci, merali tlaky a ,samozrejme, zabezpečili sme aj zdravotnícky dozor nad celou akciou. Náladu nám spríjemňoval maskot, ktorý si užil festival asi najviac zo všetkých ľudí. Spojili sme príjemné s užitočným a spolupracovali sme s Červeným krížom, za čo im patrí veľká vďaka. Taktiež ďakujeme našej škole a našej pani riaditeľke.

Okrem nás tam bol bohatý program. Veľké skákacie hrady mohli využiť nielen naši malí návštevníci, ale aj väčšie “deti”, ktoré si zaspomínali na detské časy. Ďalšou zaujímavosťou nášho festivalu boli Skauti, kreslenie na tvár a čerešničkou na torte bol beh vo farbách. O kultúrnu stránku sa postaral spev našich žiackych kapiel či jednotlivcov. Ani na tanec sme nezabudli. Boli odtancované rôzne krásne vystúpenia. Nikto ani nečakal, že máme takú talentovanú mládež. Všetkým zúčastneným ďakujeme. Možno sa tu niekto aj naučil tancovať, pretože tu bol aj tanečný workshop, ktorý bol plný energie a hip-hopovej nálady.

Myslím, že každý, kto nás prišiel pozrieť, si našiel niečo, čo ho zaujímalo. Tento festival by nebol bez hlavných organizátorov. Ďakujem všetkým vedúcim, ktorí sa pričinili, aby niečo takéto vzniklo. Veľká vďaka patrí Komunitnému centru Kompas Nové Zámky, ktoré sa snaží spájať ľudí a ,samozrejme, aj mestu Nové Zámky, že nám niečo takéto umožnilo. Tento festival nebolo len jednodňové podujatie. Myslím, že nám to dalo omnoho viac. Skúsenosti do života a hlavne spoznanie nových kamarátov.

Ďakujeme!

ozio_gallery_nano

Hana Juríková, III. ZAA