Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Krst nášho CD s ľudovými rozprávkami

CD s ľudovými rozprávkamiMinulý školský rok sme dostali ponuku od vydavateľstva elektronických kníh, MEA 2000 o.z. z Nových Zámkov, stať sa spoluautormi CD s ľudovými rozprávkami, ktoré by nahovorili naši žiaci. Vedela som, že sa medzi našimi žiakmi nájdu takí, ktorí si nájdu čas a pôjdu do toho. Príjemne ma prekvapil počet žiakov, ktorí boli hneď nápadom nadšení. Pustili sme sa do toho.

12 žiakov, ktorí boli ochotní vo svojom voľnom čase zostať po škole, nahralo 4 ľudové rozprávky. Nahratý materiál sme poslali vydavateľstvu, ktoré ho očistilo od šumu, pridalo zvukové efekty a spoločné dielo uzrelo svetlo sveta. Slávnostný krst sa uskutočnil na pôde našej školy 18. 10. 2019. Celý krst prebiehal v príjemnej ľudovej i rozprávkovej atmosfére. Krstilo sa kozím mliekom. Po krste nasledovalo oceňovanie žiakov a slová vďaky vedeniu a celej škole za pomoc pri realizácii tohto projektu. Na záver sa krájala torta a nasledovalo bohaté občerstvenie. Krst hudobne sprevádzala Katrin Klobučníková, ktorej aj touto cestou ďakujem.

Veľké ďakujeme v mene celej školy patrí týmto žiakom:

Babeta Bieleschová, Natália Filagová, Hanka Juríková, Sara Michalská, Tamara Tlčinová, Veronika Bartošová, Michaela Brezíková, Sofia Bulafčîková, Martin Jedlička, Sofia Kovácsová, Natália Orelová, Vanesa Turanová.

Poďakovanie patrí aj vydavateľstvu elektronických kníh, MEA 2000 o.z. z Nových Zámkov za možnosť zviditeľniť našich šikovných žiakov.

Som naozaj rada, že naša škola má také talenty a teším sa, že i týmto dokazujeme, že robiť radosť druhým je nám prirodzene dané. Verím, že bude mať CD úspech a poteší mnoho detí a možno aj dospelých.

ozio_gallery_nano

PaedDr. Monika Bednárová