Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Červené stužky

Červená stužkaAj tohtoročný začiatok mesiaca december na SZŠ-EK v Nových Zámkoch priniesol posolstvo červených stužiek, ktorými sa žiaci a pedagógovia školy symbolicky prihlásili k verejnej kampani pri príležitosti Svetového dňa boja proti AIDS. Nosením červených stužiek prejavili solidaritu s ľuďmi trpiacimi týmto nevyliečiteľným ochorením a uskutočnením rozmanitých preventívnych aktivít zase urobili správny krok smerom k boju proti HIV nákaze účinnou osvetou a prevenciou. Získať potrebné informácie a poznať riziká je totiž základom utvárania správneho a zodpovedného postoja mládeže k svojmu zdraviu.

Preventívne aktivity 2. decembra 2019 koordinovali vyučujúce odborných predmetov, zúčastnili sa ich žiaci prvého a druhého ročníka. Toto podujatie okrem poznatkov vytvorilo priestor pre diskusiu, zážitkové učenie, skupinovú prácu, ako aj pre súťaženie a takýmto rozmanitým spôsobom sprítomnilo aktuálnu a závažnú problematiku študentom.

ozio_gallery_nano

PaedDr. Tímea Švecová