Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Mikuláš vo FNsP

Mikuláš vo FNsPDeň svätého Mikuláša, 6. december, je dňom, kedy najmä naši najmenší očakávajú vo svojich čižmičkách drobný darček od Mikuláša. V ich očkách vidíme očakávanie a nefalšovanú radosť. Zažiť takúto úprimnú radosť stojí naozaj za to.

Aj preto sme na našej škole opäť zorganizovali zbierku hračiek pre deti hospitalizované v nemocnici. Veľmi pekne ďakujeme všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili, a tým prispeli na správnu vec.

V piatok, 6. decembra, sme navštívili postupne Pediatrickú kliniku a potom aj Geriatrické a Doliečovacie oddelenie, koledy a vianočné pesničky sme zaspievali aj na Klinikách vnútorného lekárstva I. II., na Oftalmologickom oddelení a na Oddelení úrazovej chirurgie.

Ráno, hneď po raňajkách, sme sa vybrali na Pediatrickú kliniku. Detičky sa zhromaždili v herni, kde čakali na príchod Mikuláša. Ešte pred jeho príchodom si vypočuli rozprávku o kozliatkach, potom sme im zaspievali vianočné pesničky a po „rolničkách“ sa naozaj objavil aj Mikuláš. Očakávanie v tváričkách detí vystriedal krásny úsmev, keď im Mikuláš porozdával darčeky. Pre nás to bol najväčší darček, keď sme mohli urobiť šťastnými práve choré detičky. Tie, ktoré nemohli prísť do herne, sme navštívili a obdarovali na izbách.

Keď sme obdarovali najmenších pacientov, vybrali sme sa za najstaršími pacientmi na Geriatrické a Doliečovacie oddelenie. Ich sme tiež potešili koledami, plyšáčikmi a drobnými koláčikmi. Naši deduškovia a babičky si s nami zaspievali, zašpásovali, niektorí boli dojatí.

Bol to krásny zážitok nielen pre pacientov, ale aj pre nás. Radosť sme však urobili nielen pacientom, ale aj personálu a práve predvianočnou náladou sme im aspoň na chvíľu spríjemnili ich zodpovednú a veľmi náročnú prácu.

Chcem vyjadriť veľké ďakujem našim šikovným žiakom, ktorí sa podieľali na tomto krásnom dni. Vďaka patrí Katrin Klobučníkovej z I. MPS triedy, Dominike Kollerovej, Alexandre Kurucovej, Vanese Machovej, Viktórii Makovickej, Ivony Zahoranovej z II. A triedy, Tamare Tlčinovej, Natálii Filagovej, Hanke Juríkovej, Sare Michalskej z III. ZAA triedy a Babete Bieleschovej zo IV. ZAA triedy, no a najmä nášmu „Mikulášovi“ Martinovi Jedličkovi z III. MAS triedy.

FOTO

PhDr. Mária Sebestyénová