Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Školské kolo 12. ročníka Olympiády zo SJL

Školské kolo 12. ročníka Olympiády zo SJLDňa 4. 12. 2019 sa aj u nás na SZŠ-EK v Nových Zámkoch uskutočnilo školské kolo 12. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Celkovo sa ho zúčastnilo 20 žiakov z prvého, druhého a tretieho ročníka, v dvoch kategóriách.

Všetci účastníci absolvovali písomnú časť, ktorá pozostávala z testu (30 minút) a napísania krátkeho textu na jednu spoločnú tému (15 minút). Ústnej časti sa zúčastnili iba tí, ktorí úspešne zvládli písomnú časť.

Výsledky školského kola 12. ročníka OSJL

V jednotlivých kategóriách boli najúspešnejšími:

kategória A:

1. miesto – Katarína Vojtechová (III. ZAA)
2. miesto – Miroslava Krčmárová (III. ZAA)
3. miesto – Michaela Brezíková (III. MAS)

kategória B:

1. miesto – Lejla Oslanecová (I. PSS)
2. miesto – Viktória Kalmánová (II. C)
3. miesto – Erika Sojková (I. PSS)

Súťaž bola v obidvoch kategóriách veľmi vyrovnaná, niektorí súťažiaci dosiahli rovnaký počet bodov v písomnej časti. V takomto prípade rozhodla ústna časť. Víťazi v kategóriách A a B postupujú priamo do krajského kola. Všetkým ďakujeme za účasť a výhercom gratulujeme!!! Už teraz sa tešíme na tých, ktorí budú mať chuť a odvahu popasovať sa s úlohami ďalšieho, budúci rok už 13. ročníka OSJL.

ozio_gallery_nano

Mgr. Martina Christovová
kabinet SJL