Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Deň zaujímavých aktivít

Dňa 12. 12. 2019, počas úspešne prebiehajúceho DOD na našej škole, sa žiaci prvých i druhých ročníkov zúčastnili na aktivitách organizovaných koordinátorom ľudských práv.

Prvé ročníky absolvovali exkurziu do Múzea holokaustu v Seredi a pripomenuli si v bývalom koncentračnom tábore kruté a nezmyselné zločiny proti ľudskosti páchané na Židoch, vyplývajúce z nacistickej ideológie fašizmu. Žiaci sa na tomto pietnom mieste od pani sprievodkyne dozvedeli veľa zaujímavých informácií, ktoré by pre súčasnú dobu mali byť poučením, aby sa spomenuté zverstvá páchané na ľuďoch už v histórii nikdy neopakovali.

Pre žiakov druhých ročníkov bola pripravená prednáška na tému „Kyberšikana“, ktorá sa uskutočnila v budove ŠI pri Strednej zdravotníckej škole v Nových Zámkoch. Zaujímavá a poučná prednáška bola vedená školenými lektormi zo SNSĽP z Bratislavy. Žiaci sa tak mohli oboznámiť s formami šikany prostredníctvom elektronických médií, ako je internet a mobilné telefóny, ktoré v tomto prípade slúžia k úmyselnému a zámernému poškodzovaniu užívateľov týchto médií.

PaedDr. Mária Doláková
koordinátor pre ľudské práva