Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Dobrovoľníci ako jedna z tém nemocničného odborného semináru

DobrovoľníciV stredu 22. januára sa v kinosále FNsP Nové Zámky uskutočnil nemočničný odborný seminár, na ktorom okrem iného odzneli prednášky o kvalite života seniorov s obezitou, o komplexnej včasnej geriatrickej rehabilitačnej starostlivosti, o uplatnení prvkov bazálnej stimulácie v prístupe k pacientom, ale aj o dobrovoľníkoch.

Katrin, Vivien, Katarína, Alexandra, Bernadett a Nina. Toto sú mená prvých dobrovoľníčok vo FNsP Nové Zámky.

Ide o žiačky I. ročníka MPS SZŠ v Nových Zámkoch, ktoré sa zúčastnili programu Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburgu (ďalej len DofE). Žiačky sa v rámci programu DofE realizujú v 3 oblastiach, pričom jednou z nich je aj dobrovoľníctvo.

Návštevy dobrovoľníkov prebiehali pravidelne na Geriatrickom a Doliečovacom oddelení FNsP Nové Zámky. Schádzali sa týždenne, vždy poobede po ukončení vyučovania, pod dohľadom vedúcej sestry. Cieľom projektu je uľahčiť a spríjemniť pobyt pacienta počas hospitalizácie. Náplňou dobrovoľníka je krátenie času pacientov – rozhovormi, čítaním kníh, vyfarbovaním omaľovánok, hraním hier, vypĺňaním tajničiek, realizáciou kultúrnych vložiek ako je spev, hra na hudobný nástroj, ďalej asistencia pacientom pri jednoduchých samoobslužných činnostiach, sprevádzanie pacienta pri sledovaní TV a pod.

Projekt sa realizuje od začiatku novembra 2019 do konca januára 2020. Žiačky takéto rozumné využitie voľného času napĺňalo, dobrovoľníctvu sa budú venovať naďalej, dokonca sa nám prihlásili aj noví dobrovoľníci.

ozio_gallery_nano

(zdroj: http://www.nspnz.sk/galeria.html?20200122)