Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Späť v škole

Späť v školeUž dlhé mesiace nás študentov drží „lockdown“ medzi stenami domova. Všetci dobre vieme, že odborné školy ako napríklad naša, boli dlhú dobu nedocenené, pretože nie sú známe len vedomosťami, ale hlavne zručnosťami, ktorými sa prezentujeme, sú pre nás nevyhnutné. Mnohí si v tejto dobe uvedomili, že nebyť nás, nemal by sa o nich kto starať v ťažkých chvíľach.

No aj napriek všetkým obmedzeniam sme aspoň niektorí dostali možnosť vrátiť sa do školy, síce nie na všetky vyučovacie hodiny, ale iba na tie odborné. Tretie a štvrté ročníky našej Strednej zdravotníckej školy mali možnosť si na dva týždne vyskúšať opätovné chodenie do školy. Napriek tomu, že sme boli rozdelení na malé skupiny a nevideli sme všetkých svojich spolužiakov, mali sme radosť a pocity nostalgie po celý deň. Aj vďaka len krátkemu času opätovne strávenému v škole, sme si mnohí overili svoje vedomosti, potvrdili svoje zdatnosti a veľa toho, čo sme počas dištančnej výučby nevedeli pochopiť, sa akoby zázrakom dostalo do našich rúk i hláv. Nie jedného študenta, keby ste sa opýtali, ako berie tie hodiny znova strávené v škole, by vám odpovedal: “naučil som sa toho viac ako inokedy”. Možno nám mnohým pomáhal aj pocit eufórie z návratu do známeho, z návratu do miesta/budovy, kde sme sa tak zabávali, ba i bojovali o dobré známky. Napriek všetkým obmedzeniam týkajúcich sa udržania dezinfekcie a čistoty prostredia bolo pre mnohých z nás milé a prijateľné vrátenie sa. Osobne by som ho nazvala “ZÁŽITKOM”, zaujímavé ako sa voľakedy bežná vec (chodenie do škôl) stala niečím novým, nostalgickým, zážitkom ....

Ivona Zahoranová, III. A