Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Chráňme sa očkovaním

OčkovaniePribližne pred rokom nastala v našich životoch obrovská zmena. Nastala doba, v ktorej pociťujeme neistotu, je pre nás neznáma, museli sme sa naučiť žiť inak. Naučili sme sa šiť rúška, ktoré sa stali súčasťou nášho života, našou povinnou výbavou. Zatvorili sa školy, prispôsobili sme sa online výučbe, ale mnohí z Vás zistili, že sa nedá všetko naučiť cez kameru. Na odborných hodinách, ktoré majú charakter cvičení, nám chýba práve nácvik zručností pri jednotlivých výkonoch. Tretiaci a štvrtáci majú absolvovať odbornú prax v prirodzených podmienkach, v nemocnici pri lôžku pacienta, čo žiaľ v súčasnej epidemiologickej situácii nie je možné.

Mnohí z nás sa pýtajú dokedy?

Na pandémiu COVID 19, ktorá trápi celý svet, existuje zatiaľ jediné riešenie, a tým je očkovanie vakcínami proti koronavírusu.

Ja som využila túto možnosť, pretože sa chcem chrániť pred týmto ochorením a chcem, aby vírus čím skôr zmizol. Prvé očkovania absolvovali predovšetkým zdravotníci. Vy ste budúci zdravotnícki pracovníci, preto by ste v záujme ochrany svojho zdravia mali byť zaočkovaní.

Čím viac nás bude zaočkovaných, tým skôr vírus pandémie COVID 19 porazíme.

Prečítajte si bulletin, ktorý Vám podá aj ďalšie informácie o očkovaní.

PhDr. Mária Sebestyénová