Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky


Divadelné predstavenie v Nitre

rok v kocurkoveVo štvrtok 19. septembra sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili na divadelnom predstavení Rok v Kocúrkove v podaní hercov nitrianskeho divadla.

Kocúrkovo, ktoré je už tradične miestom diania viacerých hier Jána Chalupku, režisér Kamil Žiška spojil do jedného celku – kolobehu roka v malom meste. Toto predstavenie nám umožnilo nahliadnuť do typicky „kocúrkovských“ problémov, ktoré nie sú neznáme ani v dnešnom modernom svete. Kocúrkovo sa stalo určitým synonymom malomestskej obmedzenosti, všetečnosti a úzkoprsosti. Životné poslanie jeho svojráznych obyvateľov spočíva najmä v nekonečných susedských šarvátkach pre malichernosti, v úsilí vyšvihnúť sa čo najvyššie„ na kuracom rebríku miestnej aristokracie“. Svojím hereckým výkonom opäť zaujali poprední nitrianski herci, ako Eva Večerová, Ján Greššo, Martin Šalacha, Daniela Kuffelová, Gabriela Marcinková a iní.

Divadelné predstavenie všetkých obohatilo o pekný umelecký zážitok a štvrtákov posunulo o krôčik dopredu v príprave na maturitné skúšky.