Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Penpal project between Slovakia and France

Naša škola sa v školskom roku 2018/19 v rámci medzinárodného programu eTwinning podieľa na spoločnom projekte pod názvom Penpal project between Slovakia and France – Dopisovanie si s priateľmi. Partnerskou školou je stredná škola Lycée du Golfe z francúzskeho mesta Gassin.

Študenti budú v písomnej forme komunikovať v anglickom jazyku o svojich záujmoch, životnom štýle a štúdiu, ale najmä na tému zdravia, stravovania a stravovacích návykov v oboch krajinách.

Cieľom projektu je nadviazať nové priateľstvá, zdokonaliť si komunikačné zručnosti a jazykové kompetencie, komunikovať v anglickom jazyku nielen na vyučovaní, ale aj so zahraničnými rovesníkmi a dozvedieť sa aj o spôsobe života v iných krajinách.

Očakávaným výsledkom je podpora sebadôvery a nezávislosti v používaní anglického jazyka, ako aj IKT kompetencií študentov.

Výsledkom spoločného projektu bude zhotovenie špeciálneho vydania školského časopisu a propagačného materiálu o partnerskej škole a o spôsobe života v inej krajine.

PaedDr. Alena Sádovská
koordinátorka projektu