Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Aktivity

Sladkosťami bojujeme proti obezite (NAPPO)

V rámci vianočného jarmoku, ktorý sa organizoval na našej škole si odborní učitelia pripravili svoj stánok so zdravými sladkosťami pod heslom „Sladkosťami bojujeme proti obezite“. Touto aktivitou chceli poukázať na potrebu zníženia pridaného cukru ako hlavného prostriedku boja proti obezite. Ak sa nám podarí znížiť pridaný cukor telo sa nám odmení: budeme mať lepšiu pleť, dobrú náladu, zlepší sa nám činnosť mozgu a podarí sa nám aj znížiť hmotnosť.

Ako od-sladiť obľúbené sladké pečivo? Inšpirujte sa jedným z našich receptov.

Medové koláčiky so slivkovým lekvárom a s vlašskými orechmi.

350g celozrnnej špaldovej múky, 200g medu, 1 vajce, 105g masla, 7,5g sódy bikarbóny, ½ lyžičky perníkového korenia, ½ lyžičky mletej škorice, slivkový lekvár bez cukru alebo sušené slivky, vlašské orechy.

V miske vyšľaháme maslo, med, vajce. Nakoniec vmiešame suché ingrediencie. Hotové cesto dáme na noc do chladničky odležať. Z cesta tvarujeme guľôčky, v strede urobte jamku a každú naplňte slivkovým lekvárom alebo sušenou slivkou a na vrch dajte orech. Pečte na plechu vystlanom papierom na pečenie pri teplote 200 stupňov 6-8 minút.

Sladkosťami bojujeme proti obezite

Dobrú chuť!

Ľubica Ďurišová Vanková

Deň zdravej výživy

Deň zdravej výživyZ príležitosti Medzinárodného dňa potravín sa na našej škole tradične organizuje Deň zdravej výživy. Aktivita sa uskutočnila 27. októbra 2017 a bola určená žiakom prvých ročníkov.

Tento rok bol ústrednou témou vplyv výživy na zdravie pokožky. Cieľom bolo poukázať na dôležitosť vnútornej výživy na pokožku a ukázať žiakom potraviny, z ktorých si môžu vyrobiť prírodné pleťové masky.

Čítať ďalej...

„Deň prevencie kardiovaskulárnych ochorení“

Deň prevencie kardiovaskulárnych ochoreníPri príležitosti I. ročníka klobáskového festivalu v Podhájskej sa dňa 13. 10. 2017 žiaci IV. ZAS triedy zúčastnili preventívnej aktivity zameranej, na prevenciu kardiovaskulárnych ochorení. Súčasťou aktivity bolo meranie tlaku krvi, orientačné vyšetrenie cholesterolu, hladiny cukru krvi a rozloženie tuku v organizme pre širokú verejnosť. Následne boli pre verejnosť poskytnuté letáky zamerané na prevenciu srdcovo-cievnych ochorení.

Európsky deň športu

#BEACTIVEV rámci projektu Európsky týždeň športu sa dňa 14. 09. 2017 na našej škole uskutočnil športový deň. Na školskom dvore si žiaci zmerali sily vo florbale a volejbale. V telocvični a v miestnosti RRC si dobrovoľníci z každej triedy mohli vyskúšať a zacvičiť cvičenia zamerané na posilnenie centrálneho pletenca. V učebni anatómie boli prednášky a diskusie o zdravom životnom štýle. Študentom sme priblížili „Zdravý tanier“ a potrebu zmeniť stravovacie návyky ako prevenciu obezity a zdravotných ťažkostí. V rámci diskusie sme urobili anketu na otázku „Koľko sa hýbu naši žiaci?“ Výsledky si môžete pozrieť v grafe.

Čítať ďalej...

Zdravý životný štýl aj po šesťdesiatke...

Mgr. Gabriela KuklišováTáto aktivita sa realizovala v rámci Národného akčného plánu boja proti obezite dňa 12. 9. 2017.

Naša škola zorganizovala preventívnu akciu zameranú na prevenciu kardiovaskulárnych ochorení v spolupráci s klubom dôchodcov v Rastislaviciach, ktorého predsedníčkou je naša bývalá zástupkyňa školy Mgr. Gabriela Kuklišová.

Čítať ďalej...